Pláže

Právě pro výborné možnosti koupání a krásnou okolní přírodu se Zavala stala oblíbeným letoviskem.

U přístaviště se lze koupat na několika menších oblázkových plážích. Hlavní pláž je hned ve vedlejší zátoce. Rádi na ni chodí rodiny s malými dětmi, protože má velmi drobné oblázky, pozvolný vstup do moře a možnost stínu pod několika tamaryšky. K výhodám se řadí i restaurace u pláže, která vybízí k příjemnému posezení na stíněné terase. S jednou nevýhodou je však třeba počítat - nevelká pláž bývá dost plná.

Směrem k západu vede podél moře pěší cesta. Skalnaté a divoké pobřeží je tu lemováno moderními vilami s apartmány. Mezi skalisky se najdou menší oblázkové pláže i příhodné vstupy do vody.

Větší je oblázková pláž Skalinada u luxusního pohostinského zařízení stejného jména (hotel, vily, restaurace, Beach Bar Terra Nova), rozdělená několika malebnými skalisky.

Cesta pokračuje až do zátoky Petarčica, která leží v nejzápadnějším koutu letoviska. Pyšní se nejkrásnější oblázkovou pláží Zavaly. Pláž ukrytá mezi skalisky není velká, ale velmi romantická. Jeskyně pod skalním převisem poskytuje v případě potřeby stín.

Hosté několika penzionů v zátoce Petarčica využívají kromě oblázkové pláže i betonová mola a plošiny vybudované na skalnatém pobřeží.

Za krásným koupáním se lze vydat východním směrem po makadamové cestě na Gromin Dolac. Skalnaté pobřeží tu ukrývá celou řadu odlehlých a málo navštěvovaných pláží.

Výborné možnosti jsou i na ostrově Šćedro.

Fotografie
Oblázková pláž u přístaviště
U přístaviště
Pláže v blízkosti přístaviště
U přístaviště
Skalnaté pobřeží
Skalnaté pobřeží
Oblázková pláž v zátoce Petarčica
Pláž Petarčica
Zátoka Petarčica
Zátoka Petarčica
Pláž Žutica východně od Zavaly
Pláž Žutica
Pláž v Gromin Dolci
Gromin Dolac
Pláž v Gromin Dolci
Gromin Dolac
Ostrov Šćedro, zátoka Portoruša (též Čarnjeni)
Ostrov Šćedro
Místa v okolí