Hvar

Hvar je největší město a letovisko na stejnojmenném ostrově. Má 3 650 stálých obyvatel. Významné jsou jeho kulturně historické památky.

Hvar z letadla

Leží na jihozápadním pobřeží ostrova v otevřené zátoce, kterou chrání směrem od moře řetěz Paklených ostrovů ( Pakleni otoci), jež jsou jeho správní součástí.

Město upoutá bohatou středomořskou a subtropickou vegetací, pro kterou jsou zde velmi příznivé podmínky.

Silnicí je spojeno se všemi hlavními obcemi na ostrově, jakož i s hlavním trajektovým přístavem ostrova ve Starém Gradu. V městském přístavu přistávají pouze lodní linky (trajektový přístav je ve Starém Gradu). Město Hvar má lodní spojení s ostrovy Vis, Brač, Korčula a Lastovo. V létě tu přistávají také pravidelné linky z Itálie.

Hvar je jedním z nejpopulárnějších a nejnavštěvovanějších letovisek na Jadranu.

V roce 2017 zavedlo město Hvar pokuty za nevhodné chování na veřejnosti a v loňském roce je ještě rozšířilo. Pokud se ženy budou procházet po městě v plavkách, mohou zaplatit pokutu až 600 kun. Muži, kteří si vyjdou bez trička jen s holou hrudí, čeká pokuta až 500 kun. Spaní na veřejných prostranstvích bude postihováno 400 kunami. Nejtučnější pokuty ale hrozí za konzumaci alkoholu na veřejnosti, a to až 700 kun. Na postihy za problematické chování upozorňuje informační tabule při vstupu do centra města s heslem kampaně "Save Your Money and Enjoy Hvar" (Ušetřete si peníze a užijte si Hvar) a názornými piktogramy.

Fotografie
Hvar z pevnosti Fortica
Hvar z moře
Hvarská zátoka
Náměstí s katedrálou
Nábřeží a pevnost Fortica
Hvarské nábřeží
Městský přístav
Nábřeží u přístavu
Nábřeží před Arzenálem
Příkrá ulička k pevnosti
Renesanční palác
Další z uliček

Booking.com

Místa v okolí